РІДНЕ СЛОВО
В моїм серці живе колискова,
Перша стежечка, перший мій крок.
Українською – з першого слова,
Українською – перший урок.
В ріднім слові прадідова сила
І гаряча прабабина кров.
В нім душа моя, в нім мої крила,
Моя віра і світла любов.
Наталя Карпенко
Мова – духовний скарб нації. Вона є найголовнішою ознакою народу, що дає йому право називатися нацією. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.
21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які висловили свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни Міжнародний день рідної мови запровадили 1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Свято відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.
В Україні це свято відзначають з 2002 року. Це значуще свято не тільки для українців, а також для представників 130 національностей, носіїв рідних мов, які проживають на території нашої держави. Духовні надбання кожного етносу зберігають і передають із покоління в покоління рідну мову, мудрість, культуру, традиції та обряди.
Що ми знаємо про українську мову? Вона гарна, мелодійна. Перші літературні твори співочою, солов’їною були написані Шевченком («Кобзар» 1840 року) та Котляревським («Енеїда» 1798 року).
В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру "П", а найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера "Ф"... А хто більше хоче дізнатися про рідну мову та почитати українською запрошуємо всіх до центральної бібліотеки Чугуївської ЦБС. З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови в нашій бібліотеці відбувається книжкова виставка під назвою «Магія рідного слова».
Comments